האם גם אתם משלמים ריבית  שנתית בין 10% – 13% לחברות כרטיסי האשראי?

ברצוני לשתף את ציבור הקוראים במקרה פרטי של בתי עדי על חיובי היתר המופרזים של חברת כרטיסי האשראי שלה,  עדי כיום חיילת משוחררת משירות קרבי .

מעיון בפירוט תנועות  החיובים החודשיים  של כרטיס האשראי שלה, הבחנתי בסעיף חיובים של הוראות קבע ובנוסף עמלת הוראות קבע. לרובנו יש הוראות קבע לחיוב החשבון או כרטיס האשראי לתשלומי חשמל, מים וארנונה ועוד. במקרה של בתי הסתבר לי שחברת האשראי הגדירה עבורה חיוב חודשי קבוע על סכום  נמוך מכיוון שבעת השירות הצבאי שלה קיבלה משכורת צבאית די נמוכה למרות התוספות לחיילים קרביים.

סך החיוב החודשי נקבע על סך של  2500 ₪, והסכום שמעבר לסך זה נדחה למועד מאוחר יותר לחיוב ,לחודש הבא או לאחריו , או עד שלא תרכוש כלל באמצעות כרטיס האשראי ואז תשולם הקרן, אבל ביננו מי מפסיק לשלם באמצעות הכרטיס אשראי בעידן הנוכחי. במילים פשוטות מדובר במסלול אשראי שלעולם לא נפרע , הרי הלקוח ממשיך לרכוש באמצעות כרטיס האשראי כל חודש דברים נוספים ולכן תמיד יישאר ביתרת  אשראי או חריגה מהמסגרת שנקבעה לו  מכיוון שכל חודש סך הצריכה יגיע לסכום החודשי שנקבע וברוב המקרים יעבור אותו, למעט במקרים נדירים שבהם הצרכן לא רוכש כלל.

והרי היום בעידן הדיגיטלי, רוב הרכישות מתבצעות באינטרנט או באמצעות  "גיהוץ" כרטיס האשראי בבית העסק ובמקרים נוספים לא נדרש כלל ל"גהץ" את הכרטיס, ניתן לשלם כיום באמצעות פלאפון או שעון חכם, וכך נגררים לקווי אשראי נוספים ובלתי נגמרים .

מכיוון שכולנו יודעים שחשבון בסופו של דבר צריך לשלם במוקדם או במאוחר, יש עלות לתשלום המאוחר כלומר לאשראי המתגלגל מחודש לחודש.

עלות זו יכולה להגיע לריבית שנתית של עד כ13% ! . רוב הציבור אינו מודע לכך ומשתמש באשראי יקר בצורה חריגה ומקוממת  ללא כל בדיקה מעמיקה.

על כן , שימו לב למסגרות האשראי של החברות, אל תשתמשו בתשלומי קרדיט או כל המצאה אחרת שרוקחים עבורכם חברות כרטיסי האשראי , ל"מתנות" הללו יש מחיר כבד, תשלומי ריבית גבוהים ומעבר לכך , מרגילים את הציבור לחיות באשראי הולך וגדל לאורך דרך.

שבת שלום ,שלומי ויזל נייד 0507295785 מייל vizel58@zahav.net.il

.

גילוי נאות

האמור בכתבה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד, אין לראות בכתוב במדור זה כהמלצה לרכישה או מכירה או ביצוע השקעות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל משקיע.