חברת השילוח בין הגדולות בעולם "פדקס" מזהירה ממיתון עולמי

ביום שישי בערב הזהירה חברת השילוח "פדקס" מפני התגברות ההאטה  בביקושים בעולם ,ובדבר צפי להחרפה חמורה יותר ברבעון הקרוב. הנהלת החברה דיווחה לציבור המשקיעים באמריקה כי  הרווחים וההכנסות שלה  יהיו נמוכות  מכיוון שהמגמות המקרו-כלכליות החמירו משמעותית מהתחזית הקודמת שלה, כתוצאה מפגיעה בפעילות באירופה, אסיה ובעיקר הכלכלה הגדולה באסיה, סין. סין מתמודדת עם סגרי קורונה הולכים וחוזרים ואקלים יוצא דופן לרעה שגורם לבצורת, פגיעה ביבולים ולהפסקות חשמל נרחבות במדינה.

לדעת רבים חברת השילוח "פדקס" מייצגת חלק מהותי ומייצג בכלכלה האמריקאית, כושר ההזמנות והשילוח של אנשים, כוח הקנייה ועוד. אז מה זה בעצם אומר אם היא חושבת שכלכלת ארה״ב הולכת למיתון חמור?

אם הנהלת החברה צודקת, ואת זה נדע בעוד כמה חודשים ספורים, הנגיד האמריקאי לא רק שיעצור בהמשך עם העלאות הריבית ,אלא בהסתברות לא נמוכה, ישנה את הכיוון , ויתחיל להוריד אותה , בינתיים נצטרך לחכות ולהמשיך ולקבל נתונים נוספים לגבי התפתחות הפעילות הכלכלית בעולם   ,דוחות החברות ונתוני האינפלציה.

אצלנו בשוק המקומי בארץ המדד הפתיע לטובה וירד, מה שמסמן כי בארץ האינפלציה היא פחות מ-5% לשנה, ולכן  אני סבור שבהסתכלות של שנה קדימה מהיום נחזור לתוואי של 3% לשנה אם לא פחות.

מה המשמעות לציבור המשקיעים?! , לנצל את הירידות החדות שנוצרו מתחילת השנה בשוק איגרות החוב, ולרכוש איגרות חוב של חברות יציבות שהביקוש למוצרים שלהן לא נתון בסימן שאלה.

יש לא מעט חברות שניתן לרכוש את איגרות החוב שלהן בריבית של 5% שקלית לשנה  לטווח בינוני (עד 5 שנים) או איגרות חוב דולריות בריבית של עד 6% לשנה לטווח של 4 שנים.

שימו לב שאת הריביות שציינתי ניתן לקבל אותן כל שנה לאורך טווח חיי האיגרת, וניתן לקנות ולמכור ללא מגבלת זמן , והכי חשוב, אם מגמת האינפלציה תשתנה ותחזור למספרים נמוכים ,מובטח רווח מהיר באיגרות החוב השקליות ללא צורך להמתין לתקופת סיום חיי האיגרת.

אני מאחל לכל ציבור הקוראים , המשקיעים , וכל בית ישראל  ברכת שנה טובה ומבורכת.

שלומי ויזל נייד 0507295785 מייל vizel58@zahav.net.il

.

גילוי נאות

האמור בכתבה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר, פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד, אין לראות בכתוב במדור זה כהמלצה לרכישה או מכירה או ביצוע השקעות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל משקיע.